Złomowanie samochodu – sprawdzony auto złom Mysłowice

Motoryzacja

Czasem zdarza się, że nasz samochód przestaje działać jak należy. Drobne usterki zmieniają się w poważne awarie, a naprawa auta znacząco przekracza jego wartość. Niestety jak wszystko inne, także samochody mają termin przydatności.

Niszczone przez czas i rdzę, zaczynają stwarzać zagrożenie dla właściciela i innych kierowców na drodze. Jedyną opcją jest się ich pozbyć. Podobnie jest w przypadku aut powypadkowych, które, mimo iż do tej pory były w świetnym stanie technicznym, w jednej chwili przestają takie być. Koszty naprawy przerastają wartość samochodu i jedyną opcją jest rozebranie go na części i zezłomowanie.

Na rynku jest wiele auto szrotów, które zajmują się złomowaniem samochodów. Na Śląsku również ich nie brakuje, więc jeśli jesteśmy zdecydowani na wycofanie naszego auta z ruchu drogowego na zawsze, powinniśmy wybrać najlepszy. Oczywiście głównym atutem auto skupu zazwyczaj bywa cena, jaką jego pracownicy oferują za samochód przeznaczony na złom. Jednak nie powinno być to naszym jedynym kryterium. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by transakcja była w pełni bezpieczna.

Istnieją auto szroty, które nie mają odpowiednich zezwoleń od wojewody i choć oferują nieco lepsze pieniądze, taka transakcja może nas wiele kosztować.

Przede wszystkim, złomowanie samochodu to nie tylko prasowanie blachy. Samochód musi zostać wyrejestrowany w wydziale komunikacji. Do tego potrzebne są niezbędne dokumenty, wydawane przez auto złom, w którym odbywa się złomowanie. Jeśli nie mają pozwolenia od wojewody, sporo ryzykujemy. Oficjalnie według Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nadal będziemy właścicielem samochodu. Jakie mogą być tego konsekwencje?

  • Kara za brak ubezpieczenia OC
  • Konflikt z Urzędem Skarbowym
  • Samochód może być dalej użytkowany

Kara pieniężna za brak ubezpieczenia OC wynosi nawet 3000 zł. Jeśli nie wyrejestrujmy pojazdu, a auto szrot nie zapłaci 2% podatku, skarbówka może upomnieć się o te pieniądze u osoby, która zostawiła tam swój samochód, dodatkowo naliczając odsetki. Auto może też zostać skradzione i wykorzystane do przestępstwa, a jeśli w rubryce „właściciel” wciąż będzie nasze nazwisko, będziemy pierwszą osobą, do której zwróci się policja. Czy jesteśmy gotowi tak zaryzykować dla dodatkowych kilkudziesięciu złotych, które oferują niesprawdzone auto szroty?

Auto złom Damar z Mysłowic – im możesz zaufać!

Na Śląsku działa auto złom Damar – stacja demontażu pojazdu, posiadająca nie tylko wszystkie niezbędne pozwolenia, ale także zaufanie Klientów. Mysłowice to dobra lokalizacja dla auto złomu, ponieważ łatwo mogą dotrzeć tam osoby z sąsiednich miast, m.in. z Katowic, Jaworzna i Sosnowca. Jeśli kierowca nie ma możliwości podjechania do auto złomu lub stan techniczny pojazdu na to nie pozwala, pracownicy firmy Damar sami odbiorą samochód z miejsca wyznaczonego przez Klienta i załatwią wszystkie formalności na miejscu.

Dzięki nawiązaniu współpracy z auto szrotem Damar, zyskujemy pewność wygodnej i pewnej transakcji. Dodatkowo, ceny oferowane przez auto złom z Mysłowic są naprawdę atrakcyjne i nie odbiegają znacząco od tych oferowanych przez nieuczciwych konkurentów. Zresztą, jeśli tylko szukasz miejsca, w którym zezłomujesz swój samochód, sprawdź ofertę firmy Damar z Mysłowic i przekonaj się sam!