Zalety oprogramowania Wapro wf mag

Biznes

Program Wapro WF mag jest zdecydowanie najprostszym z wariantów programu magazynowego Asseco. Oprogramowanie to rekomendowane jest przede wszystkim niewielkim firmom, prowadzącym działalność usługową albo handlową. Program ten ze ze względu na swoje funkcjonalności może pracować tylko na jednym stanowisku komputerowym. Obsługiwać będzie zatem tylko jeden magazyn. 

Użytkownik będzie miał pełny dostęp do dosłownie wszystkich funkcji oraz danych tego oprogramowania. Warto również zdawać sobie sprawę, że program Wapro wf mag zaprojektowano dla firm, które prowadzą działalność handlową tylko i wyłącznie na terenie Polski. Pozwala on bowiem na wystawianie dokumentów krajowych w PLN albo walucie obcej. Oprogramowanie w tym wariancie polecane jest przede wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym:

– małe hurtownie (np. księgarskie, farmaceutyczne, sprzętu RTV i AGD)

– firmy usługowe (np. serwisy sprzętu AGD, samochodowe, agencje reklamowe czy dostawcy internetu)

– małe firmy handlowe (np. zabawki, artykuły spożywcze, sprzedające odzież, książki, sprzęt elektroniczny)

– firmy, które prowadzą sklepy internetowe

Program ten przeznaczony jest również dla niedużych podmiotów gospodarczych, właśnie dlatego nie posiada mechanizmów, które umożliwiałyby na rozbudowanie go o dodatkowe funkcje. Wdrożenia bazują na konfiguracji opcji, które są już dostępne. W momencie, gdy występuje potrzeba wykorzystania funkcjonalności, które znajdują się na wyższych wersjach oprogramowania Wapro WF-Mag, można rozbudować posiadany wariant do wersji wyższej. Jedynym sposobem na poszerzenie funkcjonalności wariantu START jest opcja wymiany danych ze sklepami internetowymi. Z kolei rozszerzenia funkcjonalności programu Wapro wf mag dotyczą integracji ze sklepami internetowymi.

Funkcjonalność programu Wapro wf mag:

Oprogramowanie magazynowe pozwala na pracę na jednym stanowisku, nie tylko program, ale również baza danych musi znajdować się na tym samym komputerze. W przypadku tego programu mamy do czynienia z obsługą tylko jednego użytkownika, czyli użytkownik ten ma uprawnienia administratora, co z kolei wiąże się z dostępem do wszystkich funkcji, a także danych programu Wapro wf mag. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji tylko jeden magazyn główny. Program oferuje także moduł zamówień, gdzie możliwe jest rejestrowanie zamówień składanych przez odbiorców. Moduł szczególnie przydatny będzie w trakcie współpracy programu Wapro wf mag ze sklepem internetowym.

Współpraca z produktami Asseco

Z programem magazynowym Wapro wf mag w wariancie Start współpracują następujące produkty Asseco Wapro: WF-Fakir (system księgowy od obsługi księgi podatkowej – pełna księgowość), abStore (sklep internetowy, który jest zintegrowany z oprogramowaniem magazynowym WF-Mag), WF-KaPeR (program księgowości do obsługi księgi przychodów i rozchodów), WF-Analizy ( oprogramowanie do wykonywania analiz wielowymiarowych, które bazują na danych znajdujących w bazie systemu magazynowego WF-Mag), iBusiness WAPRO (aplikacja dla właścicieli oraz managerów firm, dedykowana jest również dla systemów Android i iOS, udostępnianie danych z bazy programu magazynowo handlowego WF-Mag)

Możliwości integracji i wdrożeń

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wdrożenie systemu Wapro wf mag w wariancie START dotyczy tylko i wyłącznie konfiguracji dostępnych funkcjonalności programu. Jedynym możliwym elementem wdrożeniowym jest integracja ze sklepami internetowymi, czyli zarządzanie sprzedażą z jednego miejsca, a także aktualne stany magazynowe prezentowane na platformie internetowej.

 

Przeczytaj także artykuły, które pomogły nam stworzyć powyższy:

http://wms.wapromag.pl/o-produkcie

http://xc.com.pl/oferta/wapro/wapro-wf-mag

http://wiecejwiedzy.bloggg.pl/2018/07/04/jak-dziala-nowoczesny-program-wapro-wf-mag/