Volvo XC40 – Wrocław to miasto, które wybiera wszechstronne rozwiązania

Motoryzacja

Sport Utility Vehicle (SUV) od wielu lat podbija serca kierowców na całym świecie, a samochody o tym typie nadwozia królują na rynku motoryzacyjnym – niemal wszyscy producenci aut z całego świata, w tym Volvo, mają w swojej flocie minimum jeden model SUV-a. Dlaczego ten typ nadwozia jest tak popularny? Jakie są jego największe zalety? Czym wśród tych pojazdów wyróżnia się Volvo XC40?

Co to SUV?

Auta Sport Utility Vehicles cieszą się rosnącą popularnością ze względu na liczne zalety, jakimi mogą się poszczycić. Czym jednak SUV charakteryzuje się na tle innych pojazdów? Ten typ nadwozia to połączenie auta osobowego oraz samochodu terenowego. Definicje SUV-a na całym świecie różnią się od siebie – to luźny termin, który obejmuje praktycznie wszystkie pojazdy z napędem na cztery koła – to jedna z cech charakterystycznych dla tego typu nadwozia, oprócz tego, ma on wyższe zawieszenie i jest bardzo masywny.

Krótka historia SUV-ów

Początki SUV-ów sięgają II wojny światowej, kiedy to rząd Stanów Zjednoczonych poprosił producentów samochodów o stworzenie „lekkiego pojazdu zwiadowczego”. Powstał wówczas Willys MB, powszechnie znany jako „Jeep”. Auto to charakteryzowało się prostą konstrukcją z wydajnym zawieszeniem i niezawodnym, 4-cylindrowym silnikiem. Jeep był nie do zatrzymania w każdym terenie – sukces tych pojazdów na froncie sprawił, że każdy chciał mieć swojego Jeepa. Za pierwszego SUV-a w historii uważa się auto wyprodukowane właśnie przez Willysa – nosiło ono nazwę CJ-2A. Producent szybko sprzedał ponad 200 tysięcy egzemplarzy na całym świecie, w efekcie pojazd ten został dostrzeżony przez innych producentów samochodów z całego świata. Swoje modele o tym typie nadwozia zaczęły tworzyć również Land Rover w Wielkiej Brytanii oraz Toyota w Japonii. Od tego czasu rozpoczęła się prawdziwa ekspansja tego typu pojazdów – zalały one rynki na całym świecie, zmieniając na dobre oblicze motoryzacji. Stąd też wielu kierowców marzy dziś o tym, by w ich garażu znalazł się pojazd z napędem na cztery koła.

Do miasta i w teren – tylko SUV

Sport Utility Vehicles mają szeroką gamę zastosowań. Może się wydawać, że są to pojazdy, które sprawdzą się wyłącznie w terenie, lecz to nieprawda – jest to typ nadwozia, który świetnie radzi sobie także w ruchu miejskim i w wąskich uliczkach. Kierowcy obawiają się, że ze względu na jego rozmiary, SUV nie da sobie rady z parkowaniem w mieście, jednak należy wziąć pod uwagę to, że nie wszystkie samochody o tym typie nadwozia to drogowe „bestie”, które swoimi rozmiarami przypominają czołgi – Volvo XC40 bez problemu poradzi sobie na ulicach Wrocławia.

Volvo XC40 – historia pojazdu

Volvo XC40 to kompaktowy SUV, który został zaprezentowany 21 września 2017 roku, zaś produkcja tego modelu ruszyła dwa miesiące później. Początkowo był on dostępny wyłącznie z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, jednak w 2019 roku szwedzcy projektanci dołożyli do tego także jednostki napędowe hybrydowe typu plug-in. Volvo XC40 może pochwalić się dużym uznaniem zarówno wśród kierowców, jak i znawców motoryzacji, o czym świadczy nagroda Europejskiego Samochodu Roku 2018.

Volvo XC40 Wrocław wybiera SUV-y w V-Motors

V-Motors to dealer szwedzkich samochodów w Polsce. Firma ta jest obecna na rynku od ponad 25 lat i oferuje nie tylko sprzedaż, ale również finansowanie i serwis tych pojazdów. Wrocław z kolei to miasto, na którego terenie działa autoryzowany salon Volvo. W bogatej ofercie V-Motors znajduje się oczywiście SUV – Volvo XC40. V-Motors ma w swojej ofercie cztery wersje tego modelu – Volvo XC40: Momentum core, Momentum, Inscription oraz R-Design. Każdy z nich odpowiada innym potrzebom klientów, np. Momentum core to najbardziej podstawowa wersja, Inscription to wybór luksusowego wyposażania oraz skandynawskiej precyzji, z kolei R-Design jest przeznaczony dla fanów bardziej sportowej stylistyki. Każdy znajdzie więc dla siebie idealne Volvo XC40. Wrocław stawia na wszechstronne i najlepsze rozwiązania z V-Motors!

Więcej na: https://vmotors.volvocars-partner.pl/