Kolonie taneczne – taniec, śpiew, muzyka

Bez kategorii

Zbliżające się lato motywuje nas wszystkich do poszukiwań najlepszych rozwiązań na wakacje. Jest to szczególny czas dla dzieci. Mogą one wtedy oderwać się od codzienności i oddać beztroskim chwilom. Zazwyczaj o tym co dziecko będzie robiło w wakacje decydują rodzice. Najczęstszymi rozwiązaniami są wyjazdy do babci, cioci lub kuzynostwa oraz kolonie i obozy.

Kolnie i obozy stają się coraz popularniejsza formą spędzania wakacji przez dzieci. W internecie may mnóstwo ofert koloni i obozów organizowanych z myślą o najmłodszych.

W dzisiejszym artykule chciałabym Wam przybliżyć idee koloni tanecznych. Kolonie to rodzaj wypoczynku organizowany dla młodszych dzieci. Są to zazwyczaj dzieciaki z przedziału wiekowego od 7 do 11 lat.

Kolnie taneczne to świetna opcja dla wszystkich dzieci, nie tylko tych które uprawiają taniec „zawodowo”.

Podczas koloni tanecznych dzieciaki mają możliwość poznania nowych stylów tanecznych, nauczenia się ciekawych kroków oraz poznania nowych możliwości związanych z tańcem.

Do tego wszystkiego dzieciaki przygotowywane są przez specjalistycznie wyszkoloną kadrę. Najlepsi nauczyciele oraz instruktorzy dbają o to aby Wasze dzieci nauczyły się jak najwięcej, a przy tym świetnie się bawiły. Najważniejsze dla wychowawców jest dobre zintegrowanie grupy i od tego zaczynają każdą kolonię. Dzieciaki dzięki świetnej integracji w późniejszych dniach doskonale bawią się z nowymi przyjaciółmi.

Taniec, śpiew, muzyka oraz grono rówieśników, to według nas najlepsze wakacyjne połączenie.

Kolonie taneczne organizowane są zarówno w górach, nad jeziorem oraz nad morzem. Wszystko zależy od Was i waszych pociech. Dzieciaki przebywają w najlepszych ośrodkach specjalnie dostosowanych pod kolonie taneczne. Duże i piękne sale taneczne same zapraszają do tańca. Ponadto na terenie kompleksów znaleźć możemy place zabaw, boiska, korty tenisowe, sale zabaw oraz inne udogodnienia i atrakcje dla grup.

Koszt kolonii tanecznych zależy od kilku czynników, a mianowicie od indywidualnych cen organizatora, od wybranego regionu oraz całej masy dodatków. Natomiast rodzice chcący posłać swoje pociechy na wakacje w postaci kolonii tanecznych powinni liczyć się z kosztami zaczynającymi się od 1500zł. To opcjonalna cena i tak jak pisałam wyżej, należy zapoznać się z indywidualnymi ofertami organizatorów.

Kolonie tanecznie to nie tylko taniec, ale także mnóstwo innych ciekawych zajęć takich jak wycieczki fakultatywne do różnych wspaniałych lokalnych miejsc, zawody sportowe, które uwielbia każde dziecko oraz relaks w gronie nowych znajomych.

Polecamy kolonie taneczne wszystkim dzieciakom, zarówno tym związanym z tańcem profesjonalnie jak i tym zupełnie zielonym. Taniec to przede wszystkim emocje i tego uczone są dzieciaki. Należy jednak pamiętać, że ilość miejsc na kolonie taneczne jest ograniczona. Dlatego radzimy osobom zdecydowanym na tego typu wczasy, o ewentualną rezerwacje zdecydowanie wcześniej.