Kantor Bytom – wymiana walut

Bez kategorii

W obecnych latach coraz więcej powstaje kantorów na polskim rynku. Duży wpływ ma na to fakt, iż coraz więcej Polaków zarabia w obcej walucie, jak również to, iż coraz więcej obcokrajowców odwiedza nasz kraj. W związku z czym, aby dobrze prosperować, muszą wymienić walutę. W każdym mieście można znaleźć po kilka kantorów w różnych dzielnicach. Tak samo jest w Bytomiu. Otóż kantory w Bytomiu znajdziemy:
– ul. Rynek 21
– ul. Rynek 23
– ul. Dworcowa 19
– ul. Zabrzańska 9
Na ul. Rynek 21, w Bytomiu, znajduje się Kantor Express. Jest to kantor z ugruntowaną pozycją na rynku, prosperujący już od wielu lat. Gwarantuje sprzedaż i kupno walut według najkorzystniejszych cen. Oferowane są również transakcje walutowe poprzez konta bankowe. Obsługiwani są zarówno klienci indywidualni, jak i klienci biznesowi. Kantor otwarty jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30-18:00. Natomiast w soboty od godziny 09:00 do godziny 14:00. W kantorze tym prowadzona została także nowa usługa ekantor, która daje możliwość wymiany waluty za pośrednictwem internetu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dysponują małą ilością czasu i chciałaby szybko dokonać danej transakcji. Gdyż posiadacze obcej waluty, chcący wymienić pieniądze na złotówki, nie muszą biec do kantoru stacjonarnego, lecz wykonać transakcje bezgotówkową u siebie z domu. Z transakcji takich można korzystać bez przerwy 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Wystarczy jedynie dostęp do internetu na urządzeniu mobilnym. Wszelkie transakcje są dokonywane w sposób bezpieczny. A w razie potrzeby istnieje możliwość pobrania odpowiedniego dokumentu dotyczącego transakcji. Zarówno w formie papierowej, jak i tej elektronicznej.
Z kolei kantor Bytom na ul. Rynek 23, jest to Kantor Centrum, który posiada specjalne oferty dla firm, daje możliwość transakcji bezgotówkowych przez internet, jak również daje możliwość negocjowania cen. Kantor jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:30-18:00, jak również w sobotę, w godzinach 08:30-14:00.
Natomiast na ul. Dworcowej 19, znajduje się Kantor Kubiak Marian, który oferuje telefoniczną rezerwację kursów oraz wymianę również w korzystnych cenach.
W jaki sposób wybrać najkorzystniejszy moment kursu?
Większość osób, chcących wymienić walutę, robi to szybko i bez przemyślenia, iż ceny mogą się trochę różnić w innych miejscach. Otóż najlepszym sposobem na korzystna wymianę waluty będzie spokojne rozeznanie się w cenach. Najlepiej robić to przez okres dwóch do trzech dni. Gdyż nawet  takim krótkim czasie, cena kursu może znacząco się zmienić. Kolejnym ze sposobów jest rozeznanie się w sytuacji kantorów internetowych, bowiem w takich serwisach możemy nie tylko zaoszczędzić czas, jak również nasze pieniądze. Należy także pamiętać, iż nie jest dobrym momentem wymiana waluty w okresach świątecznych, gdyż zazwyczaj kursy są wtedy najmniej korzystne.
Jak działają kantory internetowe?
Otóż, aby wymienić walutę w kantorze internetowym potrzebujemy zarejestrować się w wybranym przez nas serwisie odpowiednim do tego celu. Obecnie na rynku mamy kilka takich serwisów do wyboru. Rejestracja polega na podaniu niezbędnych danych osobowych, a w przypadku przedsiębiorstwa – nazwy firmy oraz numerów kont bankowych. Korzyścią korzystania z takich kantorów online jest fakt, iż prowizja pobierana od wymiany wynosi zaledwie kilka groszy, w porównaniu z kantorami stacjonarnymi, gdy prowizja ta wynosi nawet około 8%. Transakcje możemy wykonywać z każdego miejsca na świecie i o każdej porze, przez cały rok kalendarzowy.

Możesz być zainteresowany także:

Plac zabaw Bytom – charakterystyka poszczególnych miejsc